Kurnikoland

Historia klanów

czysty akapit - Kurnikoland

Do dziś są kwestie sporne co do kolejności powstawania klanów, posiłkując się jednak informacjami z for (najbardziej prawdopodobną wersją) spróbuję przybliżyć Wam jak to mniej więcej wyglądało, ale od początku 😊.

Pomysłodawcą klanowych rozgrywek i rywalizacji klanowej był “wapno”.

Czym był klan?

Klanem nazywało się grupę graczy od 10-25 osób.

Każdy z graczy posługiwał się specjalnie w tym celu założonym nickiem z przyrostkiem lub przedrostkiem – nazwą klanu na którym grał mecz w tzw. “klanówce” np. tomek_ole czy hell_witek.

324765709 715986359987030 786529180824481087 n 1 - Kurnikoland
czysty akapit - Kurnikoland

Na przestrzeni lat klanówki były rozgrywane w takich ligach jak MLP, PEK, lub KLP w przedziale kilku (przeważnie 7) dni pomiędzy dwoma klanami.

Sprawy sporne natomiast były rozpatrywane w sądach klanowych, w nigdy nie kończących się tematach  gdzie poruszane były między innymi takie kwestie jak screeny z Gadu-Gadu o umówionych spotkaniach i nie wywiązywaniu się z nich 😂

Kultura wymagała czekać minimum 15 min na przyjście wszystkich klanowiczów z obu stron. Wyznaczeni LICENCJOWANI (!) sędziowie mieli czuwać nad wszystkim…

Przykładowy regulamin ⤵

czysty akapit - Kurnikoland

Każdy klan miał też swojego lidera który nim zarządzał tzw. “CL” (skrót od Clan Leader), był nim przeważnie założyciel klanu. Sprawy były tak poważne ze W/O (walkower czyli oddanie meczu) był jak wyrok śmierci 😱 , a wiec większość klanów miała „VCL” (Vice Clan Leader), który na czas klanówki przejmował pałeczkę lidera gdy główny nie był dostępny.

Większość POWAŻNYCH klanów miała też swoje fora. A gracze swoje karty gracza ⤵

czysty akapit - Kurnikoland
czysty akapit - Kurnikoland

Jednak Klany to nie były tylko klanówki. Istniało jeszcze coś takiego jak MKTO (Między Klanowe Turnieje Oficjalne) czyli reprezentacja klanowych nicków na turniejach oficjalnych i granie na nich jednocześnie zdobywając punkty dla klanu.

2004-2009

Według najstarszych wiadomości pierwszym klanem jaki powstał na przełomie 2004 roku był klan KREDKI, drugi dzień po nim GUMKI, niedługo po nim bo trzy dni później pojawił się do dziś wspominany LOT777, BROWAR, ELITE, A_TEAM, SZG, RLZ i inne jak CIEWYDYMA, CREV, OLE, PROMIL, WEST, WHITE, OLDBOY,TIM, ZONE, NASZYTEWUJE, HANYS, HEROS, KM, WIDMO, MONK, KGB, HELL, BARCA, SECTION8.

Ranking najlepszych klanów z dawnego forum PEK ⤵

czysty akapit - Kurnikoland
czysty akapit - Kurnikoland

2020

Do dziś ze starych legendarnych klanów zachował się tylko klan HELL (cl- rekrut).

Po wielu latach powstał klan KIJ gdzie grali między innymi tacy legendarni gracze jak zaku, cinio, ling, chriss, krótko po nim 666 z savikiem na pokładzie, COVID, SG gdzie między innymi legendarni przeszli z klanu KIJ. Odbyły się nawet trzy klanówki, jednak prawdopodobnie z braku zainteresowania (zbyt mało osób gra w piłkę) bardzo szybko się skończyły. A może tak szybko kończą się akcje napędzane sentymentem?…

Dwie udokumentowane ⤵

czysty akapit - Kurnikoland
czysty akapit - Kurnikoland
czysty akapit - Kurnikoland
Scroll to Top